KCS072VG1MB-A44

| Panel Model | KCS072VG1MB-A44 |
|---|---|
| Panel Brand | Kyocera |
| Descrition | CSTN-LCD ,7.2 inch, 640×480 |
| Panel Type | CSTN-LCD |
| KCS072VG1MB-A44 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 145.9×109.42 mm |
| Outline | 179.3×130.5×6.9 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 30:1 (Typ.) |
| Display Colors | Color |
| Response Time | 220/110 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 50/50/60/45 (Typ.)(CR≥2) (L/R/U/D) |
| Frequency | 75Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Optional |
| Signal Interface | Parallel Data (8-bit) , 31 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Kyocera KCS072VG1MB-A44.
Kyocera KCS072VG1MB-A44 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KCS072VG1MB-A44 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KCS072VG1MB-A44 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KCS072VG1MB-A44 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Kyocera KCS072VG1MB-A44 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KCS072VG1MB-A44 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KCS072VG1MB-A44 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KCS072VG1MB-A44 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "KCS072VG1MB-A44"
- Kyocera KCS072VG1MB-A44
- KCS072VG1MB-A44 datasheet
- KCS072VG1MB-A44 image
- KCS072VG1MB-A44 price
- KCS072VG1MB-A44 distributor

