KG057QV1CA-G05

| Panel Model | KG057QV1CA-G05 |
|---|---|
| Panel Brand | Kyocera |
| Descrition | FSTN-LCD ,5.7 inch, 320×240 |
| Panel Type | FSTN-LCD |
| KG057QV1CA-G05 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN |
| Active Area | 115.18×86.38 mm |
| Outline | 144×104.8×13.2 mm |
| Surface | Glare (Haze 0%) |
| Contrast Ratio | 40 : 1 (Typ.) |
| Display Colors | Monochrome |
| Response Time | 500 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | |
| Frequency | 75Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | Parallel Data (4-bit) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Kyocera KG057QV1CA-G05.
Kyocera KG057QV1CA-G05 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KG057QV1CA-G05 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KG057QV1CA-G05 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KG057QV1CA-G05 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Kyocera KG057QV1CA-G05 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KG057QV1CA-G05 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KG057QV1CA-G05 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KG057QV1CA-G05 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "KG057QV1CA-G05"
- Kyocera KG057QV1CA-G05
- KG057QV1CA-G05 datasheet
- KG057QV1CA-G05 image
- KG057QV1CA-G05 price
- KG057QV1CA-G05 distributor

