KHB065HV1AC-G83

| Panel Model | KHB065HV1AC-G83 |
|---|---|
| Panel Brand | Kyocera |
| Descrition | CSTN-LCD ,6.5 inch, 640×240 |
| Panel Type | CSTN-LCD |
| KHB065HV1AC-G83 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Normally Black, Transflective |
| Active Area | 153.58×57.58 mm |
| Outline | 173×76.48×6.5 mm |
| Surface | Glare (Haze 0%) |
| Contrast Ratio | 15:1 (Typ.)(Transmissive) 5:1 (Typ.)(Reflective) |
| Display Colors | Color |
| Response Time | 200/150 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 50/50/30/40 (Typ.)(CR≥2) (L/R/U/D) |
| Frequency | 75Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Optional |
| Signal Interface | Parallel Data (8-bit) , 18 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Kyocera KHB065HV1AC-G83.
Kyocera KHB065HV1AC-G83 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KHB065HV1AC-G83 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KHB065HV1AC-G83 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KHB065HV1AC-G83 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Kyocera KHB065HV1AC-G83 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KHB065HV1AC-G83 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KHB065HV1AC-G83 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KHB065HV1AC-G83 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "KHB065HV1AC-G83"
- Kyocera KHB065HV1AC-G83
- KHB065HV1AC-G83 datasheet
- KHB065HV1AC-G83 image
- KHB065HV1AC-G83 price
- KHB065HV1AC-G83 distributor

