KHS057QV1AJ-G81

| Panel Model | KHS057QV1AJ-G81 |
|---|---|
| Panel Brand | Kyocera |
| Descrition | CSTN-LCD ,5.7 inch, 320×240 |
| Panel Type | CSTN-LCD |
| KHS057QV1AJ-G81 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Normally Black, Transflective |
| Active Area | 115.18×86.38 mm |
| Outline | 154.6×114.8×9 mm |
| Surface | Glare (Haze 0%) |
| Contrast Ratio | 18:1 (Typ.)(Transmissive) 6:1 (Typ.)(Reflective) |
| Display Colors | Color |
| Response Time | 200/150 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 40/40/40/35 (Typ.)(CR≥2) (L/R/U/D) |
| Frequency | 75Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Optional |
| Signal Interface | Parallel Data (8-bit) , 15 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Kyocera KHS057QV1AJ-G81.
Kyocera KHS057QV1AJ-G81 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KHS057QV1AJ-G81 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KHS057QV1AJ-G81 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KHS057QV1AJ-G81 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Kyocera KHS057QV1AJ-G81 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KHS057QV1AJ-G81 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KHS057QV1AJ-G81 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KHS057QV1AJ-G81 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "KHS057QV1AJ-G81"
- Kyocera KHS057QV1AJ-G81
- KHS057QV1AJ-G81 datasheet
- KHS057QV1AJ-G81 image
- KHS057QV1AJ-G81 price
- KHS057QV1AJ-G81 distributor

