LA070WV1-TD03

| Panel Model | LA070WV1-TD03 |
|---|---|
| Panel Brand | LG Display |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LA070WV1-TD03 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 156.24×82.368 mm |
| Outline | 168.8×93.5×10.7 mm |
| Surface | Antiglare, Reflection 4.0% (Typ.) |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 5/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 70/70/50/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Embedded (LED Driver) |
| Signal Interface | TTL (1 ch, 6-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LG Display LA070WV1-TD03.
LG Display LA070WV1-TD03 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LA070WV1-TD03 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LA070WV1-TD03 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LA070WV1-TD03 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LG Display LA070WV1-TD03 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LA070WV1-TD03 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LA070WV1-TD03 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LA070WV1-TD03 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LA070WV1-TD03"
- LG Display LA070WV1-TD03
- LA070WV1-TD03 datasheet
- LA070WV1-TD03 image
- LA070WV1-TD03 price
- LA070WV1-TD03 distributor
