LC650DUF-FGA1

| Panel Model | LC650DUF-FGA1 |
|---|---|
| Panel Brand | LG Display |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,65 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LC650DUF-FGA1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 1428.5×803.5 mm |
| Outline | 1461.6×842.5 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 1%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 1400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M/1.06B (8-bit / 8-bit + Dithering) , CIE1931 68% |
| Response Time | |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 120Hz |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (4 ch, 8/10-bit) , 92 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LG Display LC650DUF-FGA1.
LG Display LC650DUF-FGA1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LC650DUF-FGA1 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LC650DUF-FGA1 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LC650DUF-FGA1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LG Display LC650DUF-FGA1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LC650DUF-FGA1 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LC650DUF-FGA1 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LC650DUF-FGA1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LC650DUF-FGA1"
- LG Display LC650DUF-FGA1
- LC650DUF-FGA1 datasheet
- LC650DUF-FGA1 image
- LC650DUF-FGA1 price
- LC650DUF-FGA1 distributor

