Overview
Specification
LH200J01-TH01

LH200J01-TH01 Basic Information
| Panel Model | LH200J01-TH01 |
|---|---|
| Panel Brand | LG.Philips LCD |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.0 inch, 176×220 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LH200J01-TH01 Price | Request Price & Lead Time |
LH200J01-TH01 Mechanical Features
| Dot Resolution | 176(RGB)×220 (QCIF+) |
|---|---|
| Pixel Configuration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 141 PPI |
| Aspect Ratio | 4:5 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.060×0.180 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.180×0.180 mm (H×V) |
| Active Area | 31.68×39.6 mm (H×V) |
| Landscape or Portrait | Portrait type |
LH200J01-TH01 Optical Features
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| Brightness | 0 cd/m² |
| Sunlight Readable | N |
LH200J01-TH01 Backlight System
| Lamp Type | No B/L |
|---|
