LH255Q02-SH02

| Panel Model | LH255Q02-SH02 |
|---|---|
| Panel Brand | LG.Philips LCD |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.6 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LH255Q02-SH02 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 38.88×51.84 mm |
| Outline | 42.28×59.19×0.5 mm |
| Surface | Without Polarizer |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | , CIE1931 72% |
| Response Time | 35 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Driver IC | Suggest R61525, R61521, R60509V, ILI9327 |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LG.Philips LCD LH255Q02-SH02.
LG.Philips LCD LH255Q02-SH02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG.Philips LCD LH255Q02-SH02 pdf datasheet or detailed specifications of the LG.Philips LCD LH255Q02-SH02 or other LG.Philips LCD LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG.Philips LCD LH255Q02-SH02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LG.Philips LCD LH255Q02-SH02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG.Philips LCD LH255Q02-SH02 pdf datasheet or detailed specifications of the LG.Philips LCD LH255Q02-SH02 or other LG.Philips LCD LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG.Philips LCD LH255Q02-SH02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LH255Q02-SH02"
- LG.Philips LCD LH255Q02-SH02
- LH255Q02-SH02 datasheet
- LH255Q02-SH02 image
- LH255Q02-SH02 price
- LH255Q02-SH02 distributor

