Overview
Specification
LH320H04-SH01

LH320H04-SH01 Basic Information
| Panel Model | LH320H04-SH01 |
|---|---|
| Panel Brand | LG Display |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.2 inch, 360×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LH320H04-SH01 Price | Request Price & Lead Time |
| Operating Temperature | -30 ~ 70 °C |
| Storage Temperature | -30 ~ 85 °C |
LH320H04-SH01 Mechanical Features
| Dot Resolution | 360(RGB)×480 |
|---|---|
| Pixel Configuration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 189 PPI |
| Aspect Ratio | 3:4 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.04475×0.13425 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.13425×0.13425 mm (H×V) |
| Weight | 3.4±0.34g |
| Surface | Without Polarizer |
| Active Area | 48.33×64.44 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 51.4×72.105 mm (H×V) |
| Outline Depth | 0.4 (Typ.) mm |
| Landscape or Portrait | Portrait type |
| Touch Panel | Without |
LH320H04-SH01 Optical Features
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| Brightness | 0 cd/m² |
| Contrast Ratio | 800 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Color Gamut | 60% NTSC (CIE1931) |
| Response Time | 35 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 60/60/60/60 (Typ.)(CR≥100) (L/R/U/D) |
| Viewing Direction | Symmetry |
| Transmissivity | 5.33% (Typ.)(with Polarizer) |
| Sunlight Readable | N |
LH320H04-SH01 Electronics Feature
| Vertical Frequency | 60Hz |
|---|---|
| Driver IC | COG Suggest NT35410 |
LH320H04-SH01 Backlight System
| Lamp Type | No B/L |
|---|
