LH500WF1-SD02

| Panel Model | LH500WF1-SD02 |
|---|---|
| Panel Brand | LG Display |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,5.0 inch, 1080×1920 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| LH500WF1-SD02 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 62.37×110.88 mm |
| Outline | 65.27×117.88×1.55 mm |
| Surface | Clear |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 70% |
| Response Time | 20/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | MIPI (4 data lanes) , 30 pins |
| Input Voltage | 1.8/5.0/-5.0V (Typ.)(IOVCC/VSP/VSN) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LG Display LH500WF1-SD02.
LG Display LH500WF1-SD02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LH500WF1-SD02 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LH500WF1-SD02 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LH500WF1-SD02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LG Display LH500WF1-SD02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LH500WF1-SD02 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LH500WF1-SD02 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LH500WF1-SD02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LH500WF1-SD02"
- LG Display LH500WF1-SD02
- LH500WF1-SD02 datasheet
- LH500WF1-SD02 image
- LH500WF1-SD02 price
- LH500WF1-SD02 distributor
