LK800D3LA38

| Panel Model | LK800D3LA38 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,80 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LK800D3LA38 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ASV, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 1771.2×996.3 mm |
| Outline | 1820.2×1045.3 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 5000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 1.07B (10-bit) , CIE1931 74% |
| Response Time | 4 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 120Hz (60Hz Input) |
| Lamp Type | WLED Embedded (LED Driver) |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 10-bit) , 51 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LK800D3LA38.
SHARP LK800D3LA38 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LK800D3LA38 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LK800D3LA38 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LK800D3LA38 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LK800D3LA38 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LK800D3LA38 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LK800D3LA38 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LK800D3LA38 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LK800D3LA38"
- SHARP LK800D3LA38
- LK800D3LA38 datasheet
- LK800D3LA38 image
- LK800D3LA38 price
- LK800D3LA38 distributor

