Overview
Specification
LM151X01-C3P1

LM151X01-C3P1 Basic Information
| Panel Model | LM151X01-C3P1 |
|---|---|
| Panel Brand | LG.Philips LCD |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,15.1 inch, 1024×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LM151X01-C3P1 Price | Request Price & Lead Time |
LM151X01-C3P1 Mechanical Features
| Dot Resolution | 1024(RGB)×768 (XGA) |
|---|---|
| Pixel Configuration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 84 PPI |
| Aspect Ratio | 4:3 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.100×0.300 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.300×0.300 mm (H×V) |
| Active Area | 307.2×230.4 mm (H×V) |
| Landscape or Portrait | Landscape type |
LM151X01-C3P1 Optical Features
| Sunlight Readable | N |
|---|
