Overview
Specification
LM201WE3-TLA2

LM201WE3-TLA2 Basic Information
| Panel Model | LM201WE3-TLA2 |
|---|---|
| Panel Brand | LG.Philips LCD |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,20.1 inch, 1680×1050 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LM201WE3-TLA2 Price | Request Price & Lead Time |
| Model Alias | LM201WE3 (TL)(A2) |
LM201WE3-TLA2 Mechanical Features
| Dot Resolution | 1680(RGB)×1050 (WSXGA+) |
|---|---|
| Pixel Configuration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 98 PPI |
| Aspect Ratio | 16:10 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.086×0.258 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.258×0.258 mm (H×V) |
| Active Area | 433.44×270.9 mm (H×V) |
| Landscape or Portrait | Landscape type |
LM201WE3-TLA2 Optical Features
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| Sunlight Readable | N |
