Overview
Specification
LM320195

LM320195 Basic Information
| Panel Model | LM320195 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | STN-LCD ,5.7 inch, 320×240 |
| Panel Type | STN-LCD |
| LM320195 Price | Request Price & Lead Time |
LM320195 Mechanical Features
| Dot Resolution | 320×240 (QVGA) |
|---|---|
| Pixel Configuration | Rectangle |
| Pixel Density | 70 PPI |
| Aspect Ratio | 4:3 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.360×0.360 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.360×0.360 mm (H×V) |
| Weight | TBD |
| Active Area | 115.17×86.37 mm (H×V) |
| Landscape or Portrait | Landscape type |
| Touch Panel | Without |
LM320195 Optical Features
| Display Mode | STN |
|---|---|
| Display Color | Monochrome () |
| Sunlight Readable | N |
LM320195 Signal Interface
| Signal Category | Parallel Data |
|---|---|
| Signal Class | Parallel Data (4-bit) |
| Input Voltage for Panel | 5.0V (Typ.) |
| Interface Type | FPC |
