Overview
Specification
LM32P101

LM32P101 Basic Information
| Panel Model | LM32P101 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | STN-LCD ,4.7 inch, 320×240 |
| Panel Type | STN-LCD |
| LM32P101 Price | Request Price & Lead Time |
LM32P101 Mechanical Features
| Dot Resolution | 320×240 (QVGA) |
|---|---|
| Pixel Configuration | Rectangle |
| Pixel Density | 84 PPI |
| Aspect Ratio | 4:3 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.300×0.300 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.300×0.300 mm (H×V) |
| Active Area | 95.98×71.98 mm (H×V) |
| Bezel Area | 100.0×76.0 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 148×107 mm (H×V) |
| Landscape or Portrait | Landscape type |
| Touch Panel | Without |
LM32P101 Optical Features
| Display Mode | STN, Transmissive |
|---|---|
| Display Color | Monochrome () |
| Sunlight Readable | N |
LM32P101 Backlight System
| Lamp Position | Edge light type |
|---|---|
| Lamp Type | CCFL |
| Lamp Amount | 1 pcs |
LM32P101 Signal Interface
| Signal Category | Parallel Data |
|---|---|
| Interface Type | Connector |
