Overview
Specification
LM32P10

LM32P10 Basic Information
| Panel Model | LM32P10 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | STN-LCD ,4.7 inch, 320×240 |
| Panel Type | STN-LCD |
| LM32P10 Price | Request Price & Lead Time |
| Operating Temperature | 0 ~ 45 °C |
| Storage Temperature | -25 ~ 60 °C |
LM32P10 Mechanical Features
| Dot Resolution | 320×240 (QVGA) |
|---|---|
| Pixel Configuration | Rectangle |
| Pixel Density | 84 PPI |
| Aspect Ratio | 4:3 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.300×0.300 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.300×0.300 mm (H×V) |
| Weight | 140g (Typ.) |
| Active Area | 95.98×71.98 mm (H×V) |
| Bezel Area | 100.0×76.0 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 148×107 mm (H×V) |
| Outline Depth | 8.0 (Max.) mm |
| Landscape or Portrait | Landscape type |
| Touch Panel | Without |
LM32P10 Optical Features
| Display Mode | STN, Transmissive |
|---|---|
| Brightness | 70 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 18 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Color | Monochrome () |
| Response Time | 400 (Max.)(Tr+Td) |
| Sunlight Readable | N |
LM32P10 Backlight System
| Lamp Position | Edge light type |
|---|---|
| Lamp Type | CCFL |
| Lamp Amount | 1 pcs |
| Interface Type | Wire |
| Lamp Driver Board | No |
LM32P10 Signal Interface
| Signal Category | Parallel Data |
|---|---|
| Interface Type | Connector |
