Overview
Specification
LM64P822

LM64P822 Basic Information
| Panel Model | LM64P822 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | CSTN-LCD ,9.4 inch, 640×480 |
| Panel Type | CSTN-LCD |
| LM64P822 Price | Request Price & Lead Time |
| Operating Temperature | 0 ~ 45 °C |
LM64P822 Mechanical Features
| Dot Resolution | 640(RGB)×480 (VGA) |
|---|---|
| Pixel Configuration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 84 PPI |
| Aspect Ratio | 4:3 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.10×0.30 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.30×0.30 mm (H×V) |
| Active Area | 191.975×143.975 mm (H×V) |
| Landscape or Portrait | Landscape type |
| Touch Panel | Without |
LM64P822 Optical Features
| Display Mode | STN, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| Display Color | Color () |
| Sunlight Readable | N |
LM64P822 Backlight System
| Lamp Position | Edge light type |
|---|---|
| Lamp Type | CCFL |
| Lamp Amount | 1 pcs |
| Lamp Shape | Straight |
| Interface Type | Connector |
| Lamp Driver Board | No |
LM64P822 Signal Interface
| Signal Category | Parallel Data |
|---|---|
| Interface Type | Connector |
