LMG6910RPGR

| Panel Model | LMG6910RPGR |
|---|---|
| Panel Brand | HITACHI |
| Descrition | STN-LCD ,5.7 inch, 320×240 |
| Panel Type | STN-LCD |
| LMG6910RPGR Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Reflective |
| Active Area | 115.17×86.37 mm |
| Outline | 160×109 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 3:1 (Typ.)(Reflective) |
| Display Colors | Monochrome |
| Response Time | |
| Viewing Angle | |
| Frequency | 75Hz |
| Lamp Type | No B/L |
| Signal Interface | Parallel Data (4-bit) , 14 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of HITACHI LMG6910RPGR.
HITACHI LMG6910RPGR are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HITACHI LMG6910RPGR pdf datasheet or detailed specifications of the HITACHI LMG6910RPGR or other HITACHI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HITACHI LMG6910RPGR distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
HITACHI LMG6910RPGR are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HITACHI LMG6910RPGR pdf datasheet or detailed specifications of the HITACHI LMG6910RPGR or other HITACHI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HITACHI LMG6910RPGR distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LMG6910RPGR"
- HITACHI LMG6910RPGR
- LMG6910RPGR datasheet
- LMG6910RPGR image
- LMG6910RPGR price
- LMG6910RPGR distributor

