Overview
Specification
LMS241GF16

LMS241GF16 Basic Information
| Panel Model | LMS241GF16 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.4 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LMS241GF16 Price | Request Price & Lead Time |
LMS241GF16 Mechanical Features
| Aspect Ratio | 3:4 (H:V) |
|---|---|
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Active Area | 36.72×48.96 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 42.22×58.71 mm (H×V) |
| Landscape or Portrait | Portrait type |
LMS241GF16 Optical Features
| Display Mode | TMR |
|---|---|
| Display Color | 262K () |
| Sunlight Readable | Y |
LMS241GF16 Signal Interface
| Signal Category | CPU |
|---|---|
| Signal Class | CPU |
