LMS283GF05

| Panel Model | LMS283GF05 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.8 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LMS283GF05 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, TMR |
| Active Area | 43.2×57.6 mm |
| Outline | 52.9×71.7 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 360 : 1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 35 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 50/50/50/20 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 4S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) + SPI , 61 pins |
| Input Voltage | 2.8/2.8V (Typ.)(IOVCC/VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LMS283GF05.
SAMSUNG LMS283GF05 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LMS283GF05 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LMS283GF05 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LMS283GF05 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LMS283GF05 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LMS283GF05 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LMS283GF05 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LMS283GF05 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LMS283GF05"
- SAMSUNG LMS283GF05
- LMS283GF05 datasheet
- LMS283GF05 image
- LMS283GF05 price
- LMS283GF05 distributor

