LMS350DF01-001

| Panel Model | LMS350DF01-001 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 320×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LMS350DF01-001 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | mPVA, Normally Black, TMR |
| Active Area | 48.96×73.44 mm |
| Outline | 54.76×83.24×2.03 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 500 : 1 (Min.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 5S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) + SPI , 70 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.3V (Typ.)(VDD3/VCI) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LMS350DF01-001.
SAMSUNG LMS350DF01-001 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LMS350DF01-001 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LMS350DF01-001 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LMS350DF01-001 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LMS350DF01-001 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LMS350DF01-001 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LMS350DF01-001 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LMS350DF01-001 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LMS350DF01-001"
- SAMSUNG LMS350DF01-001
- LMS350DF01-001 datasheet
- LMS350DF01-001 image
- LMS350DF01-001 price
- LMS350DF01-001 distributor

