Overview
Specification
LMS350GF03

LMS350GF03 Basic Information
| Panel Model | LMS350GF03 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 320×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LMS350GF03 Price | Request Price & Lead Time |
LMS350GF03 Mechanical Features
| Dot Resolution | 320(RGB)×240 (QVGA) |
|---|---|
| Pixel Configuration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 115 PPI |
| Aspect Ratio | 4:3 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.073×0.219 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.219×0.219 mm (H×V) |
| Active Area | 70.08×52.56 mm (H×V) |
| Landscape or Portrait | Landscape type |
LMS350GF03 Optical Features
| Display Mode | TN, Normally White, TMR |
|---|---|
| Brightness | 320 cd/m² (Typ.) |
| Display Color | 16.7M (8-bit) |
| Sunlight Readable | Y |
LMS350GF03 Signal Interface
| Signal Category | TTL |
|---|---|
| Signal Class | Parallel RGB |
