Overview
Specification
LMS350GF10-002

LMS350GF10-002 Basic Information
| Panel Model | LMS350GF10-002 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 320×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LMS350GF10-002 Price | Request Price & Lead Time |
LMS350GF10-002 Mechanical Features
| Dot Resolution | 320(RGB)×240 (QVGA) |
|---|---|
| Pixel Density | 115 PPI |
| Aspect Ratio | 4:3 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.073×0.219 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.219×0.219 mm (H×V) |
| Active Area | 70.08×52.56 mm (H×V) |
| Landscape or Portrait | Landscape type |
LMS350GF10-002 Optical Features
| Display Color | 16.7M (8-bit) |
|---|---|
| Sunlight Readable | N |
