LMS350GF21
| Panel Model | LMS350GF21 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG SMD |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 320×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LMS350GF21 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, TMR |
| Active Area | 70.08×52.56 mm |
| Outline | 76.9×63.9×4.45 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 300 : 1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 65/65/50/55 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) + SPI , 71 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.3V (Typ.)(VDD/VCI) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG SMD LMS350GF21.
SAMSUNG SMD LMS350GF21 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG SMD LMS350GF21 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG SMD LMS350GF21 or other SAMSUNG SMD LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG SMD LMS350GF21 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG SMD LMS350GF21 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG SMD LMS350GF21 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG SMD LMS350GF21 or other SAMSUNG SMD LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG SMD LMS350GF21 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LMS350GF21"
- SAMSUNG SMD LMS350GF21
- LMS350GF21 datasheet
- LMS350GF21 image
- LMS350GF21 price
- LMS350GF21 distributor

