Overview
Specification
LMS700KF10

LMS700KF10 Basic Information
| Panel Model | LMS700KF10 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LMS700KF10 Price | Request Price & Lead Time |
LMS700KF10 Mechanical Features
| Dot Resolution | 800×480(RGB) (WVGA) |
|---|---|
| Pixel Configuration | RGB Horizontal Stripe |
| Pixel Density | 133 PPI |
| Aspect Ratio | 15:9 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.1905×0.0635 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.1905×0.1905 mm (H×V) |
| Active Area | 152.4×91.44 mm (H×V) |
| Landscape or Portrait | Landscape type |
LMS700KF10 Optical Features
| Sunlight Readable | N |
|---|
