LQ028Q3UX01

| Panel Model | LQ028Q3UX01 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.8 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ028Q3UX01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 43.2×57.6 mm |
| Outline | 58.1×89.93 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 60% |
| Response Time | 15/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 50/50/35/15 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1S4P WLED Without Driver |
| Signal Interface | CPU , 45 pins |
| Input Voltage | 2.8V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ028Q3UX01.
SHARP LQ028Q3UX01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ028Q3UX01 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ028Q3UX01 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ028Q3UX01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ028Q3UX01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ028Q3UX01 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ028Q3UX01 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ028Q3UX01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ028Q3UX01"
- SHARP LQ028Q3UX01
- LQ028Q3UX01 datasheet
- LQ028Q3UX01 image
- LQ028Q3UX01 price
- LQ028Q3UX01 distributor

