LQ035NC121
| Panel Model | LQ035NC121 |
|---|---|
| Panel Brand | ChiHsin |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 320×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ035NC121 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 70.08×52.56 mm |
| Outline | 76.9×63.9×1.47 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M , CIE1931 60% |
| Response Time | 10/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 55/55/45/50 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) + SPI , 54 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.)(VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of ChiHsin LQ035NC121.
ChiHsin LQ035NC121 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ChiHsin LQ035NC121 pdf datasheet or detailed specifications of the ChiHsin LQ035NC121 or other ChiHsin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ChiHsin LQ035NC121 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
ChiHsin LQ035NC121 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ChiHsin LQ035NC121 pdf datasheet or detailed specifications of the ChiHsin LQ035NC121 or other ChiHsin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ChiHsin LQ035NC121 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ035NC121"
- ChiHsin LQ035NC121
- LQ035NC121 datasheet
- LQ035NC121 image
- LQ035NC121 price
- LQ035NC121 distributor

