LQ035Q1DG04

| Panel Model | LQ035Q1DG04 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 320×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ035Q1DG04 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 70.56×52.92 mm |
| Outline | 76.9×63.9×4.45 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 30/30 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 60/60/40/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) + SPI , 50 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.3V (Typ.)(VCI/VDDIO) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ035Q1DG04.
SHARP LQ035Q1DG04 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ035Q1DG04 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ035Q1DG04 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ035Q1DG04 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ035Q1DG04 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ035Q1DG04 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ035Q1DG04 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ035Q1DG04 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ035Q1DG04"
- SHARP LQ035Q1DG04
- LQ035Q1DG04 datasheet
- LQ035Q1DG04 image
- LQ035Q1DG04 price
- LQ035Q1DG04 distributor
