LQ035Q7DH03

| Panel Model | LQ035Q7DH03 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ035Q7DH03 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transflective |
| Active Area | 53.64×71.52 mm |
| Outline | 65×86.2×3.4 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 80:1 (Typ.)(Transmissive) 3:1 (Typ.)(Reflective) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 30/50 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 40/40/40/50 (Typ.)(CR≥2) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 50 pins |
| Input Voltage | 5.0/3.3/15.0/-10.0V (Typ.)(VSHA/VSHD/VDD/VEE) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ035Q7DH03.
SHARP LQ035Q7DH03 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ035Q7DH03 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ035Q7DH03 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ035Q7DH03 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ035Q7DH03 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ035Q7DH03 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ035Q7DH03 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ035Q7DH03 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ035Q7DH03"
- SHARP LQ035Q7DH03
- LQ035Q7DH03 datasheet
- LQ035Q7DH03 image
- LQ035Q7DH03 price
- LQ035Q7DH03 distributor

