LQ035WA018
| Panel Model | LQ035WA018 |
|---|---|
| Panel Brand | ChiHsin |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 480×234 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ035WA018 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 72×50.544 mm |
| Outline | 83×60.5 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 120:1 (Typ.) |
| Display Colors | |
| Response Time | 10/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 35/35/15/35 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 3S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | TFT Specific Analog RGB , 30 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.33.3V (Typ.)(VCC/DVDD/AVDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of ChiHsin LQ035WA018.
ChiHsin LQ035WA018 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ChiHsin LQ035WA018 pdf datasheet or detailed specifications of the ChiHsin LQ035WA018 or other ChiHsin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ChiHsin LQ035WA018 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
ChiHsin LQ035WA018 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ChiHsin LQ035WA018 pdf datasheet or detailed specifications of the ChiHsin LQ035WA018 or other ChiHsin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ChiHsin LQ035WA018 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ035WA018"
- ChiHsin LQ035WA018
- LQ035WA018 datasheet
- LQ035WA018 image
- LQ035WA018 price
- LQ035WA018 distributor

