LQ048Y3DG02

| Panel Model | LQ048Y3DG02 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.8 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ048Y3DG02 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 104.4×62.64 mm |
| Outline | 116.5×77.9 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.2M (6-bit + FRC) |
| Response Time | 30/30 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/55/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 9S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) + SPI , 67 pins |
| Input Voltage | 1.8/2.85V (Typ.)(VDDIO/VCI) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ048Y3DG02.
SHARP LQ048Y3DG02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ048Y3DG02 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ048Y3DG02 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ048Y3DG02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ048Y3DG02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ048Y3DG02 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ048Y3DG02 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ048Y3DG02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ048Y3DG02"
- SHARP LQ048Y3DG02
- LQ048Y3DG02 datasheet
- LQ048Y3DG02 image
- LQ048Y3DG02 price
- LQ048Y3DG02 distributor

