Overview
Specification
LQ057Q3DC11

LQ057Q3DC11 Basic Information
| Panel Model | LQ057Q3DC11 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,5.7 inch, 320×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ057Q3DC11 Price | Request Price & Lead Time |
LQ057Q3DC11 Mechanical Features
| Dot Resolution | 320(RGB)×240 (QVGA) |
|---|---|
| Pixel Configuration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 70 PPI |
| Aspect Ratio | 4:3 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.120×0.360 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.360×0.360 mm (H×V) |
| Active Area | 115.2×86.4 mm (H×V) |
| Landscape or Portrait | Landscape type |
LQ057Q3DC11 Optical Features
| Display Mode | Transmissive |
|---|---|
| Sunlight Readable | N |
