LQ057Q3DG02

| Panel Model | LQ057Q3DG02 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,5.7 inch, 320×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ057Q3DG02 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 115.2×86.4 mm |
| Outline | 144×103.8×12.8 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 550:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 30/10 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/65 (Typ.)(CR≥5) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 5S4P WLED |
| Signal Interface | CMOS (1 ch, 6-bit) , 33 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ057Q3DG02.
SHARP LQ057Q3DG02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ057Q3DG02 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ057Q3DG02 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ057Q3DG02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ057Q3DG02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ057Q3DG02 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ057Q3DG02 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ057Q3DG02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ057Q3DG02"
- SHARP LQ057Q3DG02
- LQ057Q3DG02 datasheet
- LQ057Q3DG02 image
- LQ057Q3DG02 price
- LQ057Q3DG02 distributor
