LQ061Y5DG03

| Panel Model | LQ061Y5DG03 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,6.1 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ061Y5DG03 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White |
| Active Area | 136.8×72 mm |
| Outline | 149.8×85.6 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | |
| Viewing Angle | |
| Lamp Type | WLED |
| Signal Interface | CMOS (1 ch, 6-bit) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ061Y5DG03.
SHARP LQ061Y5DG03 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ061Y5DG03 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ061Y5DG03 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ061Y5DG03 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ061Y5DG03 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ061Y5DG03 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ061Y5DG03 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ061Y5DG03 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ061Y5DG03"
- SHARP LQ061Y5DG03
- LQ061Y5DG03 datasheet
- LQ061Y5DG03 image
- LQ061Y5DG03 price
- LQ061Y5DG03 distributor

