LQ064V1DS11

| Panel Model | LQ064V1DS11 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,6.4 inch, 640×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ064V1DS11 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 130.6×97 mm |
| Outline | 178.8×126.8 mm |
| Surface | Hard coating (3H), Antireflection |
| Contrast Ratio | 150:1 (Min.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 20/40 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 70/70/40/70 (Typ.)(CR≥5) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 2 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.)(VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ064V1DS11.
SHARP LQ064V1DS11 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ064V1DS11 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ064V1DS11 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ064V1DS11 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ064V1DS11 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ064V1DS11 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ064V1DS11 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ064V1DS11 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ064V1DS11"
- SHARP LQ064V1DS11
- LQ064V1DS11 datasheet
- LQ064V1DS11 image
- LQ064V1DS11 price
- LQ064V1DS11 distributor

