LQ065T9DZ03A

| Panel Model | LQ065T9DZ03A |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,6.5 inch, 400×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ065T9DZ03A Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transflective |
| Active Area | 143.4×79.326 mm |
| Outline | 155×89.2×12.5 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 150:1 (Min.)(Transmissive) 8:1 (Typ.)(Reflective) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 10/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 50/50/45/45 (Typ.)(CR≥15) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 31 pins |
| Input Voltage | 5.0/10.0/-10.0V (Typ.)(VSH/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ065T9DZ03A.
SHARP LQ065T9DZ03A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ065T9DZ03A pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ065T9DZ03A or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ065T9DZ03A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ065T9DZ03A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ065T9DZ03A pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ065T9DZ03A or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ065T9DZ03A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ065T9DZ03A"
- SHARP LQ065T9DZ03A
- LQ065T9DZ03A datasheet
- LQ065T9DZ03A image
- LQ065T9DZ03A price
- LQ065T9DZ03A distributor

