LQ150X1DG55

| Panel Model | LQ150X1DG55 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,15.0 inch, 1024×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ150X1DG55 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 304.1×228.1 mm |
| Outline | 340×264 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | |
| Viewing Angle | 70/70/50/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 4 pcs CCFL |
| Signal Interface | Parallel RGB (2 ch, 6-bit) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ150X1DG55.
SHARP LQ150X1DG55 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ150X1DG55 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ150X1DG55 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ150X1DG55 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ150X1DG55 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ150X1DG55 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ150X1DG55 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ150X1DG55 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ150X1DG55"
- SHARP LQ150X1DG55
- LQ150X1DG55 datasheet
- LQ150X1DG55 image
- LQ150X1DG55 price
- LQ150X1DG55 distributor

