LQ150X1LG91

| Panel Model | LQ150X1LG91 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,15.0 inch, 1024×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ150X1LG91 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 304.128×228.096 mm |
| Outline | 326.5×253.5×10.1 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.2M (6-bit + FRC) |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Embedded (LED Driver) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 20 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ150X1LG91.
SHARP LQ150X1LG91 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ150X1LG91 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ150X1LG91 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ150X1LG91 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ150X1LG91 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ150X1LG91 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ150X1LG91 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ150X1LG91 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ150X1LG91"
- SHARP LQ150X1LG91
- LQ150X1LG91 datasheet
- LQ150X1LG91 image
- LQ150X1LG91 price
- LQ150X1LG91 distributor
