LQ150X1LGN2A

| Panel Model | LQ150X1LGN2A |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,15.0 inch, 1024×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ150X1LGN2A Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 304.1×228.1 mm |
| Outline | 326×252×11.5 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 28%), Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.2M (6-bit + FRC) |
| Response Time | 5/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 60/60/45/55 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 2 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 20 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ150X1LGN2A.
SHARP LQ150X1LGN2A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ150X1LGN2A pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ150X1LGN2A or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ150X1LGN2A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ150X1LGN2A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ150X1LGN2A pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ150X1LGN2A or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ150X1LGN2A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ150X1LGN2A"
- SHARP LQ150X1LGN2A
- LQ150X1LGN2A datasheet
- LQ150X1LGN2A image
- LQ150X1LGN2A price
- LQ150X1LGN2A distributor
