LQ154K1LA5E

| Panel Model | LQ154K1LA5E |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,15.4 inch, 1280×800 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ154K1LA5E Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 331.2×207 mm |
| Outline | 344×222×7 mm |
| Shape Style | Wedge (PCBA Bent, Depth ≥5.2mm) |
| Surface | Glare (Haze 0%), Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | 15 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/50/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 2 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ154K1LA5E.
SHARP LQ154K1LA5E are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ154K1LA5E pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ154K1LA5E or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ154K1LA5E distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ154K1LA5E are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ154K1LA5E pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ154K1LA5E or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ154K1LA5E distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ154K1LA5E"
- SHARP LQ154K1LA5E
- LQ154K1LA5E datasheet
- LQ154K1LA5E image
- LQ154K1LA5E price
- LQ154K1LA5E distributor

