LQ170M1LA2E

| Panel Model | LQ170M1LA2E |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,17.0 inch, 1920×1200 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ170M1LA2E Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 365.76×228.6 mm |
| Shape Style | Wedge (PCBA Bent, Depth ≥5.2mm) |
| Surface | |
| Contrast Ratio | |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | |
| Viewing Angle | |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 6-bit) |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ170M1LA2E.
SHARP LQ170M1LA2E are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ170M1LA2E pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ170M1LA2E or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ170M1LA2E distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ170M1LA2E are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ170M1LA2E pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ170M1LA2E or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ170M1LA2E distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ170M1LA2E"
- SHARP LQ170M1LA2E
- LQ170M1LA2E datasheet
- LQ170M1LA2E image
- LQ170M1LA2E price
- LQ170M1LA2E distributor

