LQ190E1LX75T

| Panel Model | LQ190E1LX75T |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,19.0 inch, 1280×1024 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ190E1LX75T Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ASV, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 376.32×301.056 mm |
| Outline | 396×323.6×12 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 3%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 1500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 76% |
| Response Time | 35 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Embedded (LED Driver) |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ190E1LX75T.
SHARP LQ190E1LX75T are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ190E1LX75T pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ190E1LX75T or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ190E1LX75T distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ190E1LX75T are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ190E1LX75T pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ190E1LX75T or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ190E1LX75T distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ190E1LX75T"
- SHARP LQ190E1LX75T
- LQ190E1LX75T datasheet
- LQ190E1LX75T image
- LQ190E1LX75T price
- LQ190E1LX75T distributor

