LQ190N1LX01

| Panel Model | LQ190N1LX01 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,19.0 inch, 1680×1050 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ190N1LX01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 409.5×255.938 mm |
| Outline | 444×283.3 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 3%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 900:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 71% |
| Response Time | 35 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Embedded (LED Driver) |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ190N1LX01.
SHARP LQ190N1LX01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ190N1LX01 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ190N1LX01 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ190N1LX01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ190N1LX01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ190N1LX01 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ190N1LX01 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ190N1LX01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ190N1LX01"
- SHARP LQ190N1LX01
- LQ190N1LX01 datasheet
- LQ190N1LX01 image
- LQ190N1LX01 price
- LQ190N1LX01 distributor

