LQ201U1LW31

| Panel Model | LQ201U1LW31 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,20.1 inch, 1600×1200 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ201U1LW31 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ASV, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 408×306 mm |
| Outline | 436×335×21.2 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) |
| Display Colors | Grayscale (8-bit) |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Embedded (LED Driver) |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ201U1LW31.
SHARP LQ201U1LW31 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ201U1LW31 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ201U1LW31 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ201U1LW31 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ201U1LW31 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ201U1LW31 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ201U1LW31 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ201U1LW31 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ201U1LW31"
- SHARP LQ201U1LW31
- LQ201U1LW31 datasheet
- LQ201U1LW31 image
- LQ201U1LW31 price
- LQ201U1LW31 distributor
