LQ370T3LZ44K

| Panel Model | LQ370T3LZ44K |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,37 inch, 1366×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ370T3LZ44K Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ASV, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 819.6×460.8 mm |
| Outline | 877×514.6 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 23%), Hard coating (2H), Antireflection |
| Contrast Ratio | 1200:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (6-bit + Hi-FRC) |
| Response Time | 6 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 18 pcs CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 37 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ370T3LZ44K.
SHARP LQ370T3LZ44K are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ370T3LZ44K pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ370T3LZ44K or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ370T3LZ44K distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ370T3LZ44K are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ370T3LZ44K pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ370T3LZ44K or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ370T3LZ44K distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ370T3LZ44K"
- SHARP LQ370T3LZ44K
- LQ370T3LZ44K datasheet
- LQ370T3LZ44K image
- LQ370T3LZ44K price
- LQ370T3LZ44K distributor

