Overview
Specification
LQ9D012

LQ9D012 Basic Information
| Panel Model | LQ9D012 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,8.4 inch, 640×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ9D012 Price | Request Price & Lead Time |
LQ9D012 Mechanical Features
| Dot Resolution | 640(RGB)×480 (VGA) |
|---|---|
| Pixel Configuration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 94 PPI |
| Aspect Ratio | 4:3 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.089×0.270 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.267×0.270 mm (H×V) |
| Active Area | 170.88×129.6 mm (H×V) |
| Landscape or Portrait | Landscape type |
LQ9D012 Optical Features
| Sunlight Readable | N |
|---|
