LS029B4DN01

| Panel Model | LS029B4DN01 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | CG-Silicon ,2.9 inch, 240×456 |
| Panel Type | CG-Silicon |
| LS029B4DN01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | PNLC, Reflective |
| Active Area | 34.8×66.12 mm |
| Outline | 39.6×73.9×0.66 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 6:1 (Typ.)(Reflective) |
| Display Colors | Monochrome (1-bit) |
| Response Time | |
| Viewing Angle | 60/60/60/60 (Typ.)(CR≥2) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | No B/L |
| Signal Interface | SPI , 15 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LS029B4DN01.
SHARP LS029B4DN01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LS029B4DN01 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LS029B4DN01 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LS029B4DN01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LS029B4DN01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LS029B4DN01 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LS029B4DN01 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LS029B4DN01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LS029B4DN01"
- SHARP LS029B4DN01
- LS029B4DN01 datasheet
- LS029B4DN01 image
- LS029B4DN01 price
- LS029B4DN01 distributor
