LS030B8PX03H

| Panel Model | LS030B8PX03H |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | CG-Silicon ,3.0 inch, 240×400 |
| Panel Type | CG-Silicon |
| LS030B8PX03H Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transflective |
| Active Area | 39.24×65.4 mm |
| Outline | 44.56×75.36 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.)(Transmissive) 12:1 (Typ.)(Reflective) |
| Display Colors | 4096 (4-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | 60/30 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥3) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1S5P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 4-bit) , 29 pins |
| Input Voltage | 10.6V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LS030B8PX03H.
SHARP LS030B8PX03H are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LS030B8PX03H pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LS030B8PX03H or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LS030B8PX03H distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LS030B8PX03H are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LS030B8PX03H pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LS030B8PX03H or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LS030B8PX03H distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LS030B8PX03H"
- SHARP LS030B8PX03H
- LS030B8PX03H datasheet
- LS030B8PX03H image
- LS030B8PX03H price
- LS030B8PX03H distributor

