Overview
Specification
LS032V8DY99P

LS032V8DY99P Basic Information
| Panel Model | LS032V8DY99P |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | CG-Silicon ,3.2 inch, 640×480 |
| Panel Type | CG-Silicon |
| LS032V8DY99P Price | Request Price & Lead Time |
| Operating Temperature | -10 ~ 70 °C |
| Storage Temperature | -30 ~ 80 °C |
LS032V8DY99P Mechanical Features
| Dot Resolution | 640(RGB)×480 (VGA) |
|---|---|
| Pixel Configuration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 249 PPI |
| Aspect Ratio | 16:9 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.037×0.083 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.111×0.083 mm (H×V) |
| Weight | 12.6g (Typ.) |
| Active Area | 71.04×39.84 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 75.78×49.36 mm (H×V) |
| Outline Depth | 1.4 (Typ.) mm |
| Landscape or Portrait | Landscape type |
| Touch Panel | Without |
LS032V8DY99P Optical Features
| Display Mode | Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| Brightness | 0 cd/m² |
| Sunlight Readable | N |
LS032V8DY99P Backlight System
| Lamp Type | No B/L |
|---|
