Overview
Specification
LT094V2-X0P

LT094V2-X0P Basic Information
| Panel Model | LT094V2-X0P |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,9.4 inch, 640×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LT094V2-X0P Price | Request Price & Lead Time |
LT094V2-X0P Mechanical Features
| Dot Resolution | 640(RGB)×480 (VGA) |
|---|---|
| Pixel Configuration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 84 PPI |
| Aspect Ratio | 4:3 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.10×0.30 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.30×0.30 mm (H×V) |
| Active Area | 192×144 mm (H×V) |
| Landscape or Portrait | Landscape type |
LT094V2-X0P Optical Features
| Display Color | 262K (6-bit) |
|---|---|
| Sunlight Readable | N |
